Kaunatas vidusskola


Go to content

Aktualitātes

Apsveicam!

Rēzeknes  un  Viļānu novadu apvienības pavasara krosa godalgoto vietu ieguvējus:

Sabīni Leiņu, Renāru Duļķeviču, Ivanu Sergejevu  - 1.vieta

Armandu Pranču  -  2.vieta

Ēriku Peļņu, Nataļju Gavrilovu, Nikitu Romanovski - 3. vieta

 Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības pavasara krosa sacensību komandu kopvērtējumā:

Kaunatas vidusskolas komandas

2007.gada  dz. un jaunāki  -   1.vieta

2003.-2004.gada dz.            -   3. vieta

1999.-2002.gada dz.           -   1.vieta

Skolotājus: Eļu Astiču, Edgaru Teivānu

 
 

Kaunatieši dodas iepazīt vēju pilsētu - Liepāju

Highslide JSDažreiz arī skolā nākas piedzīvot patīkamus pārsteigumus, Highslide JSkas nav saistīti ar mācībām.:) Šā pavasara Kaunatas vidusskolas skolēnu pārsteigums atklājās 4.-5.aprīļa ceļojumā pa Kurzemi.
Skolas direktore Alīna Gendele kopā ar audzinātājām Irēnu Selivončiku un Ināru Paramonovu laipni piekrita organizēt ekskursiju 10. un 11. klašu skolēniem. Talkā nāca Latvijas izglītojošā programma "Latvijas skolas soma 2019". Divu dienu ceļojumā jauniešiem pavērās iespēja apskatīt Liepāju, Karostu, Kuldīgu, Cinevillu, Sabili un Lāčkroga ezeru.

Liepāja kā vēju pilsēta tika apskatīta pirmā, ko skolēnu acīm atvēra gide, kas nogādāja pie jūras, izveda caur pilsētas vēsturisko centru un pavadīja līdz Ziemeļu molam. Un tad skolēnus gaidīja pārbaudījums. Līdz 1997.gadam vienīgais Latvijā esošais militārpersonu Highslide JSdisciplinārsodu izciešanas cietums atrodas Highslide JSmazā militārā pilsētiņā - Karostā. Šajā vēstures ciešanu pilnajā ēkā pārbaudījums nebija viegls. Karostas cietuma apskates laikā nācās veikt fiziskus vingrinājumus, lai iegūt informāciju par ēku, kurā atradās skolēni.

Pēc nopietnas fiziskas slodzes, veicinot klašu saliedētību, skolēni devās baudīt garīgo slodzi uz koncertzāli “Lielais Dzintars”.  Tā sagaidīja ar savu noslēpumaini zeltaino spīdumu gan no iekšas, gan ēkas iespaidīgajā augstumā no ārienes. Nācās uzkāpt pat uz 8. stāvu, lai acis varētu izbaudīt Liepājas dzintaroto panorāmu.
Gide Līga Engelmane vadīja ekskursiju ļoti interesanti, uzsverot īpatnējo, neparasto, atbildot uz dažādiem jautājumiem, piemēram, par mūzikas skaņām, kas neuzkrītoši visu laiku skanēja telpā – tā skolēni uzzināja par muzikālo akupunktūru.

Pirmo dienu noslēdza Lauras Grozas-Ķiberes mācībizrāde ‘’Kā top izrāde?’’ Liepājas teātrī. Izrāde par to, kā top kāda cita izrāde no pirmā zvana līdz priekškara aizvēršanai. Vidusskolēni mēģināja izveidot izrādi paši, pildot profesionālu aktieru – Karīnas Tatarinovas un Pētera Lapiņa -  ieteikumus.

Highslide JSPēc daudzveidīgās dienas visi, gan skolēni, gan skolotāji, Highslide JSdevās atpūtā uz Embūtes muižu. Celtne ir pāveidota par viesu māju, bet saglabāts seno īpašnieku laika šarms. Muiža izskatās tieši tāpat kā 18.gadsimtā, ir saglabājušās pat slūžas, apkārtnes saimniecības ēkas, kuras arī tiek izmantotas pēc vajadzības.

Nākamā diena sākās ar braucienu uz Kuldīgu, kur apskatījām neticamo Ventas rumbu, Kuldīgas ūdensdzirnavas un seno ķieģeļu tiltu. Nākamā pietura bija Sabile, kur apskatījām Sabiles leļļu klāstu: lielas un mazas, bērni un pieaugušie, šuvējas un ikdienas darbu darītāji, un visas no auduma un salmiem. Trešā pietura bija Lāčkrogā. Skolēni devās pastaigā līdz Lāčkroga ezeram, kas, kā vēsta internets un apmeklētāju acis, ir tirkīzzilā krāsā. Pārbaudījām - tiešām ezers ir neparasti zils.

Daudzkrāsainā Cinevilla skolēnus sagaidīja klusi, jo tur šobrīd notiek filmēšanas darbi. Vispirms uzzinājām, kā top filma, un varējām salīdzināt, jo jau bija ieskats par to, kā top izrāde. Izveidojām arī paši savu filmu ar nedaudzajiem kadriem, bet ļoti interesantā veidā. Aktierus gids izvēlējās no skolēnu vidus, un ar iepriekš sagatavotu priekšmetu palīdzību tapa filmas kadri. Uz Kaunatas vidusskolu tika aizvests disks ar pašu skolēnu – aktieru filmu. Ar lielu laba noskaņojuma devu pēc filmēšanās skolēni steidzās apskates ekskursijā pa Cinevillu. Tika uzzināti interesanti fakti, piemēram, daudzas kino pilsētiņas ēkas ir butoforija, kas taisītas no putuplasta. Gids iepazīstināja gan ar Latvijas filmu „Rīgas sargi”, „Nameja gredzens”, gan ar ārzemju filmu dekorācijām: „Bavārija”, „Admirālis”u.c.

Skolēniem izdevās patīkama, atmiņā paliekoša ekskursija. Paldies Kaunatas vidusskolas direktorei un projektam “Latvijas skolas soma”!


Pages  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Back to content Back to main menu