Kaunatas vidusskola


Go to content

Aktualitātes

Kaunatas sporta halle nosiltināta!

Highslide JSKaunatas sporta halle tiek nemitīgi noslogota, jo skolēni unHighslide JS pagasta iedzīvotāji labprāt pavada brīvo laiku, nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm gan mācību stundu laikā, gan arī darbdienu vakaros. Tomēr janvārī bija uz laiku jāatceļ šī nodarbe, jo zālē notika siltināšanas darbi, ko sponsorēja SIA „ITERA Latvija”, valdes priekšsēdētājs Juris Savickis. Kaunatas vidusskolas sporta halles siltināšanas darbu veikšanai tika piešķirti 5354 eiro.

Nu jau sportotāji ir atgriezušies telpās un apgalvo, ka ir ievērojami uzlabojumi siltuma ziņā: 15 grādu vietā ir 19. Tādējādi tiek nodrošināta veselīga vide. Paldies sponsoram!


 

XXIII ziemas olimpiskās spēles

 

Norises vieta

Phjončhana, Dienvidkoreja

 

Dalībvalstis

92

 

Sportisti

2 952

 

Disciplīnas

102 (15 sporta veidos)

 

Atklāšanas ceremonija

9. februāris

 

Noslēguma ceremonija

25. februāris

 

Oficiāli atklāja

Muns Džeins

 

Sportistu zvērests

Mo Thebums

 

Olimpiskā lāpa

Kima Jona

 

Stadions

Phjončhanas Olimpiskais stadions


Rēzeknes novada

Jaunatnes gada balva 2017

Zināmi Rēzeknes novada Jaunatnes gada balvas 2017 nominanti, balva tiks pasniegta 23.februārī.

Nominantu vidū ir Kaunatas vidusskolas 10. klases skolēns Inguss Sutins- Gada skolēns ,

 12. klases skolēni Kaspars Potašovs, Liāna Zeltiņa- Gada jaunais sportists,

9.b klases skolniece Sandra Jakubenoka- Gada brīvprātīgais.


Award Kaunatas vidusskolā

Highslide JSEdinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award ir iespēja ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 24 gadiem līdzsvarotā veidā attīstīt savu prātu, ķermeni un garu.

Jaunietim, kurš vēlas iegūt bronzas, sudraba vai zelta līmeņa Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu (The Duke of Edinburgh’s International Award), jāsasniedz četri paša izvirzītie programmas Award jomu mērķi. Pildot individuālo programmu, kurā ietilpst fiziskās sagatavotības uzlabošana, kādas prasmes apgūšana, brīvprātīgā darba veikšana un došanās piedzīvojumu ceļojumā, jaunietis var izzināt un saprast sevi, atklāt vai pilnveidot savus talantus, pārvarēt savas bailes un trūkumus, apzināties savas stiprās puses, iemācīties sadarboties ar citiem un palīdzēt līdzcilvēkiem.

Jaunietim viņa pašizaugsmes ceļā palīdz īpaši apmācīts un sertificēts Award vadītājs, jomu treneri, piedzīvojumu ceļojumu uzraugi un novērtētāji. Kopš 2018.gada 31.janvāra arī Kaunatas vidusskolā Award vadītāja sertifikāts ir skolotājām Inārai Paramonovai un Ingrīdai Ūzulānei, kuras apmeklēja Award un VISC organizētos kursus Rēzeknē 30.-31.janvārim. Kursu  ietvaros tika iepazīta programmas Award struktūra, vēsture un pamatprincipi. Nodarbības vadīja Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā eksperte, programmas Award nacionālā koordinatore Latvijā Katrīna Sprudzāne, kura arī pati ir savulaik ieguvusi visus trīs Award apbalvojumus. Nodarbības bija ļoti intensīvas un piesātinātas 2 dienas 9.00 – 17.00. Kursu dalībniekiem bija iespēja ne tikai iepazīt programmas Award teorētisko pamatojumu, bet arī praktiski iepazīt, kas jādara tās dalībniekiem. Kursu noslēgumā bija iespēja arī tikties ar programmas Award zelta līmeņa dalībniecēm – 5.vsk.12.klases skolniecēm Simonu un Aneti.

Tā kā Kaunatas vidusskolā mācās daudz aktīvu un enerģisku jauniešu, tad skolotājas Ināra un Ingrīda, kā arī skolas vadība cer uz veiksmīgu sadarbību, jo pēc līguma noslēgšanas ar VISC uz 5 gadiem, būs iespēja izmēģināt spēkus šajā pašdiciplinēšanas un pašaudzināšanas programmā.


Paaudžu sasaukšanās Kaunatas vidusskolā

Highslide JSKad Jaunais gads sagaidīts pēc visiem kalendāriem, Highslide JSvar aut kājas uz Absolventu salidojumu, kas Kaunatā tradicionāli notiek pirmajā februāra sestdienā. Šogad pasākuma devīze bija „Paaudžu sasaukšanās”.

Pēc absolventu ekskursijām pa skolas gaiteņiem, iepazīstoties ar atjaunotajiem kabinetiem, iepazīstoties ar novadpētniecības darbnīcas ekspozīcijām, priecājoties par jaunajām tehnoloģijām, vakara svinīgo daļu atklāja divu paaudžu vadītāji: Toni Anželo ar Dainu Kudravsku – topošie absolventi - un Ēriks Silovs ar Antoņinu Gaveiku – jau esošie absolventi. Ciemiņus skolā sveica direktore Alīna Gendele ar uzrunu, kā arī pašvaldības priekšsēdētājs Sergejs Bašmakovs (arī vidusskolas absolvents) apsveica skolu un skolotāju kolektīvu, kā arī uzstājās skolēnu radošie kolektīvi. Absolventi varēja vērot, kā turpinās tautas tradīcijas gan tautiskajā dejā, gan dziesmā, gan arī jaunākas Highslide JSvēsmas – gotu dejas izpildījumu. Klātesošos priecēja Highslide JSarī nesen izveidotās skolēnu vokālās grupas sniegums. Arī absolventiem tika dots vārds – „brīvais mikrofons”, lai varētu kavēties spilgtākajās skolas atmiņās, salīdzināt, kā ir mainījušies laiki (piemēram, Staņislava Viša atmiņās, kurš ir 1960.gada absolvents). Daudzi izmantoja šo iespēju, lai pateiktu „Paldies!” skolai par sniegto ceļamaizi un skolotājiem par sniegto atbalstu, kā arī novēlētu skolai un tās kolektīvam izaugsmi un tradīciju turpināšanu. Noslēgumā visi vienojās, dziedot skolas himnu.

Pēc oficiālās daļās pasākums turpinājās Kaunatas TN, kur absolventiem spēlēja „Dvinskas muzikanti”. Kopīgās dejās, sarunās un atmiņās absolventi kārtējo reizi apliecināja tradīciju spēku.


Apsveicam!

Rēzeknes  un Viļānu novadu

ķīmijas olimpiādes

Atzinības ieguvēju

Liānu Zeltiņu

Skolotāju  Ž.Kisteri

3 a klases skolnieci

Amandu  Kudli

par 3. vietu

Rēzeknes novada

skatuves runas konkursā

Skolotāja: Regīna Katkovska


Jaunā gada sagaidīšana Kaunatas vidusskolā

Highslide JSLaiks ir netverams kā upe, kas plūst un mainās; arī skolāHighslide JS mainās paaudzes un to skatījums uz laiku un dzīvi. Ja kādreiz Jaunais gads skolā vairāk asociējās ar karnevālu, maskām, tad tagad ir jūtamas jaunas vēsmas arī Jaunā gada sagaidīšanā. Šogad skolēni izvēlējās pasākumam nosaukumus „Gotu ballīte”(4.-7.klase) un „Stilu ballīte”(9.-12.klase).

Uz „Gotu ballīti” visi bija ieradušies atbilstoši melnos tērpos, ko uzsvēra arī melni grima akcenti. Katrai klasei bija jāsagatavo iepriekš deja gotu stilā. Tās bija gan sižetiskas(5.a- 6.a klasei), gan enerģiskas(4.ab, 7.b klasei). Pēc spilgtiem priekšnesumiem skolēni izklaidējās diskotēkā.

Vidusskolēni savukārt izlozēja, kādā tad stilā ierasties uz „Stilu ballīti”: bija gan „Zubric style”, gan hipiji, gan goti, gan havajieši, gan arī disko stila pārstāvji. Pasākuma apmeklētāji varēja izbaudīt gan eksotiskos dejas ritmus kopā ar pludmales sižetu 11.klases izpildījumā, gan atcerēties tuvākās 80.-o gadu diskotēkas melodijas kopā ar 10.klasi , gan pajūsmot par krāšņajiem hipijiem no 9.b klases, kā arī pavērot, ko tad dara zubrīši, ja viņiem ir brīvs laiks, ko rādīja 9.a klase.

Kopā pavadītais laiks ieņem ne mazāk svarīgu lomu atmiņās par skolu, tāpēc ir jauki, ka skolēni var izpaust sevi gan mācību darbā, gan radošās jomās.


Kaunatas vidusskolas funkcionālās vides atjaunošana

Highslide JSDarba vidē cilvēks pavada apmēram 35% no savas dzīves,Highslide JS tāpēc ir būtiski, lai būtu iespēja strādāt ne tikai funkcionālā, bet arī estētiskā vidē atbilstoši laikam. Viens no vides elementiem ir mēbeles. Tā kā to izturība un funkcionalitāte ir ilggadīga, tad interjera maiņa skolā ir svarīgs pavērsiens gan skolotāju, gan arī skolēnu darba ritmā. Līdz ar mūsdienīgu interjera priekšmetu ienākšanu kabinetos mainās ne tikai darba vides estētiskais veidols, bet arī ir vērojama būtiska tuvināšanās mūsdienīgam interjeram.

Iepriekšējos gados ar jaunām sekcijām, skolēnu galdiem un krēsliem un mūsdienīgu aparatūru tika aprīkoti dabaszinību kabineti, bet šajā mācību gadā nomainītas Highslide JSmēbeles  vēl 9 kabinetos Highslide JS(vēstures, latviešu valodas kabinetos, krievu valodas, mūzikas un visos sākumskolas kabinetos). Tāpat tika nomainīti arī skolēnu galdi 4 kabinetos. Pilnībā nokomplektēts ar mēbelēm un pārvietots uz atbilstošāku telpu tika arī vizuālās mākslas kabinets. Tika nomainīts arī grīdas segums vienā kabinetā.

Šobrīd ļoti aktuāls izziņas avots ir internets, tāpēc papildus ar projektoriem tika aprīkoti vēl 4 kabineti, tādējādi jau 9 kabinetos ir iespējams gan kopā ar skolēniem izmantot uzdevumi.lv sniegtās iespējas, gan skatīties skolēnu sagatavotās prezentācijas, gan sniegt skolēniem ilustratīvāku mācību materiāla atspoguļojumu. Noveco arī tāfeles, tāpēc 5 kabinetos tika uzstādītas jaunas.

Tagad Kaunatas vidusskolas skolēni, ieejot kabinetos, apgūst mācības estētiski pievilcīgā un mūsdienīgā vidē.


Sirsnīgie Ziemassvētki Kaunatas vidusskolā.

Highslide JSSkola ir daļa no sabiedrības ne tikai caur skolēniem,Highslide JS vecākiem, pedagogiem, bet arī kultūrvides uzturētāja caur tradīcijām un kopības sajūtas veidošanu. Decembris Kaunatas vidusskolā atnāca ne tikai ar sniega kupenām, bet arī ar skolotājas Dazes Zagorskas darinātajiem piparkūku vīriņiem skolas priekšā un sazarojušiem logiem, kuros pēkšņi uzradās sarkankrūtīši un sveicināja katru ik rītu. Skolas foajē rotāja skolēnu darinātie ziemas vēdekļi, bet kabinetu logi tika ietērpti ziemas dūrainīšos pēc skolēnu fantāzijas metiem. Pirmā mēneša pirmdiena pulcināja skolas saimi uz pirmās Adventes sveces iedegšanu. Skolotāja Regīna Katkovska kā ik gadu atkal bija atradusi gaišus un sirsnīgus vārdus, lai ikvienam būtu skaidrs, ka skaistais Gaidīšanas laiks ir klāt. Noskaņu maigāku darīja arī sākumskolas skolēnu uzstāšanās un kora Highslide JSdziedājumi skolotājas Marutas Highslide JSČudares vadībā. Arī Kaunatas draudzes prāvests Haralds Broks uzrunāja visus klātesošos un novēlēja atrast Adventes laikā gaišas domas.

Četras Adventes nedēļas paskrēja intensīvā mācību darbā, un 22.decembrī gandrīz nemanot bija tas mirklis, kad varēja uzskatāmi redzēt pirmā semestra darba rezultātus. Pēc mācību darba analīzes visi skolas iemītnieki devās uz Kaunatas TN, kā rotāšana bija skolotājas Līgas Uzulnīces veikums, kur notika svētku koncerts „Sirsnīgie Ziemassvētki”, ko atklāja Skolēnu Dome un apvienotais pedagogu un vecāku koris ar Ziemassvētku dziesmu. Highslide JSTad atskrēja rūķīši ar Salaveci un demonstrēja, ko tad dara rūķi, lai notiktu Ziemassvētki. Kā vienmēr, skolas saimi priecēja Jolanta Gaveika ar saksofona spēli, Ksenija Puncule ar klavierspēli un Sanita Kuzminska ar vijoli, kuru pavadīja tētis Jānis Kuzminskis uz ģitāras. Bija padomāts arī par Ziemassvētku dzejolīšiem – uzstājās pārstāvji no katras klases ar iepriekš sagatavotu dzejoli no klases. Ciemos bija atbraucis arī Kaunatas vidusskolas absolvents, tagad Rēzeknes novada IP vadītājs Guntars Skudra, kurš arī dāvināja klātesošajiem trīs dziesmas.

Pēc koncerta vārds tika dots skolas direktorei Alīnai Gendelei un viņas vietniecei mācību darbā Anitai Klismetei, kuras ne tikai apsveica visus Ziemassvētkos, bet arī nosauca sekmīgākās klases pirmajā semestrī un pasniedza atbilstoši vara (10.klase), sudraba (4.a klase) un zelta (12.klase) pakavus.    


Stadionam Kaunatā būt!

Highslide JSTā ceturtdienas vakarā, 14.decembrī, lēma Kaunatas vidusskolas Highslide JSSkolas padome, kas apvieno gan pārstāvjus no vecāku puses, gan no skolēnu puses, gan skolotāju pārstāvjus. Šogad par Skolas padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Ilmārs Peļņa, un šī jau bija otrā sanākšana šajā mācību gadā. Skolas padomes uzdevums ir sekmēt pedagogu, skolēnu vecāku, skolēnu un pašvaldības sadarbību, lai nodrošinātu izglītības programmu kvalitatīvu īstenošanu, skolas materiāli tehniskās bāzes attīstību. Klātesošie izteicās par labu stadiona apjomīgajai renovācijai, argumentējot gan ar skolas dzīvotspēju, ko pamatoja skolas direktore Alīna Gendele, gan ar tā lomu ciemata veselīgā dzīvesveida nodrošināšanā. Tādējādi tiek īstenotas arī skolas darba prioritātes, kas paredz skolēnu, viņu vecāku un skolotāju aktīvu iesaistīšanos skolas darba plānošanā un pilnveidē. Uz sapulci bija ieradušies vecāku pārstāvji gan no Dubuļiem, gan Rundēniem, gan Čornajas, gan Lipušķiem un, protams, Kaunatas.

Vecāku iesaistīšana šogad tika pilnveidota arī ar izbraukuma tikšanās reizēm  2.-10.oktobrim uz apkārtējiem ciematiem: Dubuļiem, Lipušķiem, Čornaju, Rundēniem, Ratniekiem, tā turpinot  ideju par „Vecāku skolu”, ko Kaunatas vidusskola realizēja pirms 4 gadiem. Tādējādi tika apzināti vairāk kā 130 skolēnu vecāki. Izbraukuma tikšanās reizē vecāki tika gan informēti par skolas dalību projektos („Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” – atbildīgā direktores vietniece izglītības jomā Anita Klismete, „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” – atbildīgā skolotāja Dace Zagorska, „Junior Achievement” – atbildīgais IUK komercdarbības speciālists Guntis Klīdzējs, „Esi līderis!” – atbildīgās skolotājas Marija Mukāne un Irēna Selivončika), kas attiecīgi nodrošina kvalitatīvāku izglītību viņu bērniem, gan par skolas prioritātēm, gan arī par jaunumiem, kas jau no šī gada septembra ir pieejami Kaunatas skolēniem.

Tā Kaunatas vidusskolā pirmo gadu darbojas Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas 1.klase, kurā mācās 4.un 5.klašu skolēni skolotāju Daces Zagorskas un Līgas Ūzulnīces vadībā. Līdz ar to Kaunatas vidusskolā ir iespējams ne tikai gūt panākumus mācībās un sportā, bet arī izkopt mūzikas un mākslas prasmes. Kā arī 3.-4.klašu skolēni sāka apgūt jaunu mācību priekšmetu „Novada mācība”. Vecāki tika iepazīstināti arī ar CE rezultātiem 2016./17.m.g., kur Kaunatas vidusskolas skolēnu rezultāti visos mācību priekšmetos bija augstāki nekā valsts vidējie rādītāji.


Kaunatas vidusskolā tiek papildināts materiāli tehniskais nodrošinājums tehniskās jaunrades ideju realizēšanai

Highslide JS2017.gada rudenī Rēzeknes novada izglītības pārvaldeHighslide JS izsludināja konkursu par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai skolēnu tehniskās jaunrades aktivitātēm.

Šajā mācību gadā Kaunatas vidusskola Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2./16/I/001 ietvaros ir uzsākusi jaunas interešu izglītības programmas “Elektronika”realizāciju, tāpēc iespēja saņemt finansējumu aprīkojuma iegādei, lai nodrošinātu sekmīgu “Elektronikas” pulciņa darbību, bija ļoti saistoša. Tika piešķirts finansējums 415 EUR apmērā. Līdz ar to skola varēja iegādāties dažādus darbam nepieciešamos Highslide JSmateriālus: lodāmurus, elektriskos pagarinātājus, uzgriežņa atslēgu komplektus, skrūvgriežņus, multimetrus, bīdmērus, knaibles, vadus, galda lampas, šķīdinātājus, muciņu komplektus, lodēšanas alvu, skābi utt.

Projekta aktivitātēs ir iesaistījušies 4.-5.klašu skolēni.  Šajā vecumā veidojas interešu pamats, uz kura balstās vēlme darboties un izvēlēties nākotnes profesiju. Pirmajās pulciņa nodarbībās skolēni mācījās iekārtot savas darbavietas, mācījās saudzīgi izturēties pret darbarīkiem, ievērot darba drošības noteikumus.  Pašlaik pulciņa dalībnieki zina, kas ir elektriskā ķēde, kā tā veidojas un darbojas. Strādājot ar mūsdienīgu inventāru un materiāliem un redzot, kā parastā detaļā parādās “dzīvība” un tā sāk pārvietoties vai izstarot gaismu vai siltumu, tiek veidota skolēnu motivācija apgūt jaunas zināšanas, attīstīt viņu individuālās spējas. Varbūt tieši šāda darbošanās kādam no pulciņa apmeklētājiem būs kā atskaites punkts turpmākajai karjeras veidošanai elektronikas jomā, jo elektronika-tā ir zinātne, kas nestāv uz vietas, taču to nevar attīstīt tālāk, neapgūstot tās pamatus.

Juris Klismets

Projekta koordinators Kaunatas vidusskolā

Autora foto


Paldies hokeja klubam „Dinamo Rīga”!

Highslide JSSports Kaunatas vidusskolēnu dzīvē ir gan veselīgs Highslide JSdzīvesveids, gan atpūta, gan hobijs, gan iespēja izpausties. Tāpēc vidusskolas dzīvē ir ne tikai skolas līnijas, kur apsveic sportistus par sasniegumiem novadā un republikā, ne tikai goda stends, kur izvietot iegūtos kausus un goda rakstus, bet arī regulāri braucieni uz hokeja spēlēm Rīgā. Šoreiz, 16.novembrī, kaunatieši saņēma iespēju vērot KHL spēles klātienē, pateicoties kluba padomes priekšsēdētājam Jurim Savickim un padomes valdes loceklim Zigmāram Priedem. Mācību ekskursiju ar transportu atbalstīja arī Kaunatas pašvaldības priekšsēdētājs Sergejs Bašmakovs.

Tā nu ceturtdien aktīvākie un centīgākie skolēni pēc stundām devās uz Rīgu un skatījās spēli, juta līdzi, fotografējās ar Jurčiku un baudīja sporta atmosfēru. Entuziasmu nemazināja arī garais ceļš turp – atpakaļ, jo piektdien visi bija skolā un dalījās ar iespaidiem.


Patriotisma mēnesis Kaunatas vidusskolā

Nekas neiepriecina labāk dzimšanas dienā kā dāvana, kas gatavota pašu rokām, domājot par gaviļnieku. Tā nu Latvijas dzimšanas dienai Kaunatā skolēni gatavojās laicīgi, veidojot gan sarkanbaltsarkanu karodziņu rotājumus, gan kolāžu „Mēs mīlam Tevi, Latvija!” ar skaistākajām Latvijas vietām, gan gatavojoties apsveikuma koncertam.

Skolā notika virkne dažādu pasākumu visām vecuma grupām, lai pēc iespējas spilgtāk izjustu, ko tad nozīmē būt savas zemes patriotam. Ne tikai mācību stundās skolotāji uzsvēra Latvijas likteņgaitas kā caurviju tēmas, bet arī ārpusklases pasākumos skolēni tika iesaistīti dažādās aktivitātēs. Vēstures skolotājai Ingrīdai Ūzulānei parasti novembris saistās ar konkursu „Mana Latvija” gan skolā, gan novadā. Arī šogad skolēniem bija iespēja demonstrēt savu erudīciju valsts vēstures un dārgumu pārzināšanā. Vidusskolēniem bija iespēja 8.novembrī arī tikties ar NATO pārstāvjiem – galveno seržantu Deividu Korneli un virsseržantu Džeimsu Potskai –, kas stāstīja par miera misijas iespējām, kā arī par prasībām pret kareivjiem fiziskās sagatavotības ziņā. Novadpētniecības darbnīcas vadītāja Staņislava Inkina visu mēnesi gaidīja apmeklētājus ar ekspozīciju par Kaunatas absolventiem, kuru darbs saistīts ar valsts un tās pilsoņu aizsardzību: ugunsdzēsējiem, karavīriem, policistiem, zemessargiem. Pie tam 5.-6.klases varēja piedalīties individuālajā konkursā „Ko var uzzināt skolas muzejā?”.

Sākumskolas skolēni jau vairākus gadus pēc kārtas piedalās ierindas skatē, ko vērtē Zemessardzes kaprālis Guntis Klīdzējs, direktore un TN vadītāja. Svinīgi ģērbušies, mazie soļotāji 10.novembrī rādīja māku turēt ierindas soli, kā arī izpildīt dažādas komandas, ko vadīja ārpusklases darba organizatore Eļa Astiča. Pa to laiku vidusskolas zēni sacentās, kurš tad ir stiprākais un veiklākais „Lāčplēsis” skolā, noskaidrojot to ar dažādiem spēka un izveicības vingrinājumiem sporta zālē. Beidzoties mācību nedēļai, dalība dažādos pasākumos tomēr nebeidzās, jo daudzi jaunieši aktīvi iesaistās Kaunatas jauniešu centra „Buras” darbībā, ko vada Ligita Jokste. Šogad bija īpašs pasākums, ko apmeklēja arī vietējie skolotāji un skolēni, tas bija gan lāpu gājiens, gan tikšanās ar virsseržantu Edgaru Jokstu – Bogdanovu, gan kopīga maltīte karavīru stilā.

Mūsu tautas vēsture visos šos gadsimtus ietver arī senākas tautas tradīcijas, kas vēl aizvien ir populāras un gaidītas. Viena no tādām ir Mārtiņdienas tirgus. Vienmēr ir aktīvi „pārdevēji”, kas čakli gatavojas tirgum cepot, veidojot, lipinot, līmējot, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk pircēju. Šim pasākumam bieži vien piepalīdz vecāki, satuvinoties ar bērniem kopējās aktivitātēs. Ir daudz arī aktīvu „pircēju”, kuri nevarēja vien sagaidīt 9.novembri, kad varēja nogaršot vietējā tirgus delikateses un iegādāties kādus oriģinālus darinājumus vai piedalīties kādā loterijā.

Tā, laikam plūstot „kā smiltīm caur pirkstiem”, pienāca 17.novembris, kad visi Kaunatas vidusskolas skolēni svinīgi devās uz TN zāli, lai sagaidītu Latvijas dzimšanas dienu. Pasākumu ievadīja sākumskolas kora uzstāšanās un valsts himna, pēc kuras visus klātesošos uzrunāja Kaunatas pašvaldības vadītājs Sergejs Bašmakovs un skolas direktore Alīna Gendele. Pēc tam skolas saime varēja izbaudīt gan tautas deju kolektīva sniegumu, gan dejotājas Alises Frolovas uzstāšanos, gan ģitāristu dziesmu, gan Mūzikas skolas audzēkņu  - Kaspara Bačkura, Enijas Kuzminskas, Ingusa Sutina – sniegumu un novērtēt, kā jaunie mākslinieki ir auguši. Tāpat visus priecēja māsu Dainas un Lauras Kudravsku dziesma. Priekšnesumus noslēdza apbalvošanas ceremonija, kuras laikā diplomus par 1.un 2.vietu skolas konkursā „Mana Latvija” saņēma 9.a klases komandas, par 3.vietu – 8.a klase. Par izcilāko 5.-6.klašu konkursā tika atzīta  Ieva Sutina kā 1.vietas ieguvēja, 2.vietu ieguva Kaspars Bačkurs, bet 3.vietu Maria Vaļuma-Talkiu. Par 1.vietu ierindas skatē tika apbalvota 4.a klase, par 2.vietu – 4.b klase, bet par 3.vietas ieguvēju kļuva 1.ab klase. Kā arī visi uzzināja skolas Lāčplēša vārdu 2017.gadā – tas ir 12.a klases skolnieks Kaspars Potašovs.

Noslēgumā visiem bija iespēja noskatīties videoklipa par Kaunatas vidusskolu pirmizrādi, kas turpmāk būs pieejams visiem vidusskolas mājaslapas viesiem.


Draudzīgā Aicinājuma balva Kaunatas vidusskolai

Highslide JSVidzemes koncertzālē „Cēsis” 2017.gada  15.novembrī jau septīto reizi notika Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitinga balvu pasniegšana Latvijas labākajām skolām.

Šogad konkursā apbalvojumam bija nominēta 51 skola. Skolas tiek vērtētas četrās kategorijās - ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus - latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā. Arī Kaunatas vidusskola šogad saņēma uzaicinājumu piedalīties balvas pasniegšanas ceremonijā, jo tika nominēta kā labākā lauku vidusskola nominācijā “Izaugsme matemātikā”. Kopējā reitinga tabulā Kaunatas vidusskola ierindojās 15.vietā starp Latvijas lauku vidusskolām. Atzinības rakstu un grāmatu matemātikas skolotājiem saņēma skolotāja Biruta Potašova.

Pasākumu ievadīja pasākuma iniciators un organizators, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs vadītājs, DA fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele ar vārdiem: “Izcili skolēni atrodami katrā skolā, bet ne visur ir izcili skolotāji, kas var palīdzēt attīstīties talantiem. Tikai strādājot tandēmā izciliem skolēniem un izciliem skolotājiem, iespējams gūt panākumus.” Tika nolasīta arī eksprezidenta Valda Zatlera vēstule, kurā viņš uzsver ne tikai to, ka valsts bagātība ir cilvēki, bet arī to, ka ir ļoti svarīgs viņu paveiktais darbs. Dalībniekiem bija ne tikai iespēja godināt savus kolēģus, priecāties par sasniegto, bet arī baudīt Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu sniegumu.

Highslide JSDRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA FONDA SKOLU REITINGS

Nominācija: KOPVĒRTĒJUMS

25 labākās skolas

Lauku vidusskolas

1   Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola  7.067 
2   Babītes vidusskola  6.690 
3   Špoģu vidusskola  6.684 
4   Pilsrundāles vidusskola  6.564 
5   Andreja Upīša Skrīveru vidusskola  6.555 
6   Ugāles vidusskola  6.351 
7   Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola  6.344 
8   Salienas vidusskola  6.225 
9   Vaboles vidusskola  6.223 
10   Suntažu vidusskola  6.211 
11   Ezernieku vidusskola 6.183
12   Rudzātu vidusskola 6.139
13   Mārupes vidusskola  6.138 
14   Augstkalnes vidusskola  6.090 
15   Kaunatas vidusskola  6.089 
16   Ķekavas vidusskola  6.046 
17   Zvejniekciema vidusskola  5.995 
18   Uzvaras vidusskola  5.952 
19   Jaunpils vidusskola  5.946 
20   Ādažu vidusskola  5.915 
21   Salas vidusskola  5.869 
22   Privātā vidusskola Ādažu Brīvā Valdorfa vidusskola  5.847 
23   Jumpravas vidusskola  5.757 
24   Nītaures vidusskola  5.693 
25   Aglonas vidusskola  5.631 
 

Novada skolu sadraudzības pasākums „Domā, dari, izdari!” Kaunatas vidusskolā

Highslide JSPiektdien, 3.novembrī, Kaunatas vidusskolā norisinājās Highslide JSnovada pasākums „Domā, dari, izdari!”, kas pulcēja Kaunatas, Nautrēnu un Maltas vidusskolēnus. Jauniešus, vispirms izvadāja nelielā ekskursijā pa skolu, iepazīstinot ar mācību telpām, sporta zāli, aktu zāli. Pasākuma mērķis bija iepazīt citu skolu jauniešus, kopīgi piedaloties jautrā un atraktīvā orientēšanās spēlē jauktu grupu sastāvā. Sacensību laikā skolēniem bija jāatrod skolas vistālākos un nepamanāmākos nostūrīšus un jāizpilda visi uzdevumi tajos. Izmeklējot visu skolu no trešā stāva līdz pat jaunajai sporta zālei, jaunieši veiksmīgi izpildīja visus uzdevumus, tādus kā dziesmas vārdu sacerēšana par Kaunatas vidusskolu, kaulu atpazīšana cilvēka ķermenī, dejas kustību izdomāšana haotiskas mūzikas pavadījumā un citi. Sacensību nolikumā arī tika veiktas izmaiņas – šogad bija Highslide JSjāsameklē kabineti pēc fotogrāfijām, uzdevumi vairāk balstījās uz radošo domāšanu, tika atļauts apmeklēt arī skolas internātu un pildīt uzdevumu tajā. Pēc tam ātrākajām komandām bija brīvais laiks līdz apbalvošanas ceremonijai, kura laikā varēja gan tuvāk sadraudzēties, gan vairāk pastāstīt katram par savu skolu.

Pēc uzvarētāju paziņošanas notika diskotēka, bija iespēja iemūžināt mirkli pie krāsainās fotosienas, padzert tēju un nobaudīt garšīgo pīrāgu, augļus.

Pateicamies Maltas vidusskolai un Nautrēnu vidusskolai par aktīvu dalību mūsu pasākumā! Ciemiņu skaits no šīm skolām pārsniedza 30 skolēnus.  Pateicamies Kaunatas vidusskolas direktorei Alīnai Gendelei par sagādāto cienastu un atļauju pasākuma laikā izmantot visu skolu!

Skolēnu pašpārvaldes pārstāve Līna Šlapakova no 10.a klases un Sanita Kuzminska no 11.a klases


Kaunatas vidusskolēni viesojas Gaismas pilī.

Highslide JSCeļš uz Rīgu kaunatiešiem nav pirmoreiz zem kājām, betHighslide JS trešdien, 1.novembrī, tas veda uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tur skolēniem pastāstīja par bibliotēkas iespējām, kā un kur var izmantot bibliotēkā glabājamās grāmatas, kā var izmantot audio un video nodaļu, kā jaunieši var pavadīt laiku bibliotēkā lietderīgi. Tā, piemēram, skolēni un studenti var iesaistīties dažādās aktivitātēs nodaļā „-15+”, kur rīko ne tikai ar grāmatām un bibliotēku saistītus pasākumus, bet arī tādus, kuru tēmas iesaka paši jaunieši. Tāpat katrs var piedalīties akcijā „Mana mīļākā grāmata”, šo izdevību izmantoja arī Kaunatas vidusskolas skolēni.

Pēc interesantās ekskursijas pa moderni arhitektēto Gaismas pili, ceļš veda uz Vecrīgu, kur skolēni apskatīja gan smalkos jūgendstila Highslide JSnamus, kas vilina ar formu bagātību un dekorativitāti, gan Vecpilsētas senās ēkas, kas vēl saglabājušas gadsimtu elpu, gan Saeimas ēku, kur notiek daļa no valsts dzīves. Jauniešiem likās intereses vērts  veids, kā senatne plūstoši pāriet tagadnē, kā vecais bruģis kalpo vēl aizvien, kā līdzās viduslaicīgai baznīcai darbojas mūsdienīgs restorāns.

Garās pastaigas vainagoja Dailes teātra apmeklējums – šoreiz skolēni noskatījās režirora Dž. Džilindžera komēdiju „Reāli sliktie puiši” 2 daļās. Izrāde vēsta par ģimeni, kurai kā sniegs uz galvas rodas grūtības divu pēkšņi atbraukušu brāļu veidā. Katram brālim ir savas problēmas, kas pasniegtas ar izsmalcinātu humoru. Vienlaikus jaunieši varēja arī novērtēt, kādi pārbaudījumi gaida aktiera profesijas izvēles gadījumā.

Paldies skolotājai Marijai Mukānei un Irēnai Selivončikai par ekskursijas organizēšanu!Skolēnu autobusa maršruts Nr. 8-1 Kaunata – Rogs – Bukateņi – Dubuļi – Bukateņi – Rogs – Kaunata

1.reiss            

Maršruts

Atiešanas laiks

Kaunata Rāznas iela 17

07:40

Rogs

07:44

Bukateņi

07:46

Dubuļi

07:55

Bukateņi

08:04

Rogs

08:06

Kaunata

08:10

2.reiss

Maršruts

Atiešanas laiks

 Otrdien

 Trešdien

 Piektdien

Atiešanas laiks

Pirmdien

Ceturtdien

Kaunata Rāznas iela 17

16:00

15:30

Rogs

16:04

15:34

Bukateņi

16:06

15:36

Dubuļi

16:15

15:45

Bukateņi

16:24

15:54

Rogs

16:26

15:56

Kaunata

16:30

16:00

 


Skolēnu autobusa maršruts Nr. 8-2 Kaunata – Malukšta – Škarjabi – Lipuški – Škarjabi - Malukšta – Kaunata

1.reiss                               

Maršruts

Atiešanas laiks

Kaunata Rāznas iela 17

08:10

Malukšta

08:20

Škrjabi

08:23

Lipuški

08:25

Škrjabi

08:27

Malukšta

08:30

Kaunata

08:40

2.reiss

Maršruts

Atiešanas laiks

Kaunata Rāznas iela 17

15:30

Malukšta

15:40

Škrjabi

15:43

Lipuški

15:45

Škrjabi

15:47

Malukšta

15:50

Kaunata

16:00


Skolēnu autobusa maršruts Nr.8-4

 Kaunata – Jaunsloboda – Skarbovka – Leiņi – Matuļi – Leiņi – Matuļi – Siļvestrina – Pakalni - Rundēni – Silvestrina – Matuļi – Leiņi - Skarbovka – Jaunsloboda – Kaunata

1.reiss           

Maršruts

Atiešanas laiks

Kaunata Rāznas iela 17

07:35

Jaunsloboda

07:38

Skarbovka

07:40

Leiņi

07:42

Matuļi

07:47

Silvestrina

07:51

Pakalni

07:59

Rundēni

08:10

Silvestrina

08:25

Matuļi

08:29

Leiņi

08:33

Skarbovka

08:35

Jaunsloboda

08:37

Kaunata

08:40

2.reiss

Maršruts

Atiešanas laiks

Otrdien

Trešdien

Piektdien

Atiešanas laiks

Pirmdien

Ceturtdien

Kaunata Rāznas iela 17

15:30

16:00

Jaunsloboda

15:33

16:03

Skarbovka

15:35

16:05

Leiņi

15:37

16:07

Matuļi

15:42

16:54

Silvestrina

15:46

16:16

Rundēni

16:01

16:31

Pakalni

16:12

16:42

Silvestrina

16:20

16:50

Matuļi

16:24

16:54

Leiņi

16:28

16:58

Skarbovka

16:30

17:00

Jaunsloboda

16:32

17:02

Kaunata

16:35

17:05


Griškānu pašvaldības skolēnu pārvadājumu maršruta

„Rēzekne - Rēzekne(ziemeļu raj.) – Janopole - Rēzekne -  Sprūževa – Ratnieki - Stoļerova- Sprūževa-Rēzekne”    autobusa kustības  grafiks

1.reiss

Maršruts

Atiešanas laiks

Rēzekne Rožu iela 9 (autobusa stāvvieta)

7.20

Rēzekne, Liepu iela

7.22

Rēzekne, Zilupes iela

7.25

Rēzekne, Jupatovkas iela

7.26

Rēzekne, Stacijas iela

7.27

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja

7.28

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 174a DUS Viada(pietura)

7.30

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 119b (pietura)

7.33

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 103 Hesburger (pietura)

7.36

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 61 Hotel REZEKNE (pietura)

7.40

Rēzekne, F.Varslavāna iela

7.42

Rēzekne, Kr.Barona iela

7.44

Janapoles stāvlaukums (pietura)

7.50-8.00

Staroščiki (pietura)

8.03

Zivju bāze (pietura)

8.06

Rēzekne, Kr.Barona iela

8.07

Rēzekne, Ludzas iela

8.10

Rēzekne, Rēznas iela

8.11

Rēzekne, Meža iela

8.12

Sprūževa, Parka iela,Griškānu PII

8.20

Sprūževa (pietura), centrālā iela

8.21

Jerošķina (pietura)

8.27

Rozeļmuiža

8.29

Ratnieki (pietura)

8.33

Stoļerova, Rēzeknes iela

8.38

(Rēznas pamatskola)

8.40

Sprūževa

9.00

Rēzekne, Meža iela

9.07

Rēzekne, Rēznas iela

9.08

Rēzekne, Liepu iela

9.09

Rēzekne Rožu iela 9 (autobusa stāvvieta)

9.10

2.reiss

Maršruts

Atiešanas laiks

Rēzekne Rožu iela 9 (autobusa stāvvieta)

15.30

Rēzekne, Liepu iela

15.31

Rēzekne, Rēznas iela

15.32

Rēzekne, Meža iela

15.33

Sprūževa

15.40

(Rēznas pamatskola)

15.55

Stoļerova, Rēzeknes iela

15.53

Rozeļmuiža

16.03

Jerošķina (pietura)

16.08

Sprūževa (pietura), centrālā iela

16.14

Sprūževa, Parka iela,Griškānu PII

16.15

Rēzekne, Meža iela

16.19

Rēzekne, Rēznas iela

16.20

Rēzekne, Ludzas iela

16.21

Rēzekne, Kr.Barona iela

16.23

Zivju bāze (pietura)

16.24

Staroščiki (pietura)

16.27

Janapoles stāvlaukums (pietura)

16.30

Staroščiki (pietura)

16.33

Zivju bāze (pietura)

16.36

Rēzekne, Kr.Barona iela

16.37

Rēzekne, F.Varslavāna iela

16.39

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 61 Hotel REZEKNE (pietura)

16.41

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 103 Hesburger (pietura)

16.47

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 119b (pietura)

16.50

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 174a DUS Viada(pietura)

16.55

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja

16.57

Rēzekne, Stacijas iela

16.58

Rēzekne, Jupatovkas iela

16.59

Rēzekne, Zilupes iela

17.01

Rēzekne, Liepu iela

17.03

Rēzekne, Rožu iela 9 (autobusa stāvvieta)

17.05

Rēzeknes novada pašvaldības skolēnu pārvadājumu maršruts Nr.3-1 „Ratnieki - Sprukti - Stoļerova - Rozeļmuiža - Ratnieki”

1.reiss

2.reiss

Maršruta apraksts

(skolēnu uzņemšanas vietas laiks)

Maršruta

garums

ilgums

Ratnieki                7:20

Sprukti                  7:30

Stoļerova              7:40

Rozeļmuiža          7:45

Ratnieki                7:50

21 km

40 min.

Maršruta apraksts

(skolēnu uzņemšanas vietas laiks)

Maršruta

garums

ilgums

Ratnieki                14:40

Rozeļmuiža          14:45

Stoļerova              15:00

Sprukti                  15:10

Ratnieki                15:20

21 km

40 min.

Rēzeknes novada pašvaldības skolēnu pārvadājumu maršruts Nr. 3-2 „Ratnieki-Janapole-Čornaja-Kaunata-Čornaja-Balbiši-Ratnieki”

1.reiss

2.reiss

Maršruta apraksts

(skolēnu uzņemšanas vietas un laiks)

Maršruta

garums

ilgums

Ratnieki                  7:50

Janapole                8:00

Čornaja                  8:15

Kaunata                 8:35

Čornaja                 8:50

Ratnieki                 9:10

56 km

1 st.

20 min.

Maršruta apraksts (skolēnu

uzņemšanas vietas un laiks)

Maršruta

garums

ilgums

Ratnieki                15:20

Čornaja                 15:30

Kaunata                16:00

Čornaja                 16:25

Janapole                16:40

Ratnieki                16:50

56 km

1 st.

25 min.

Skolēnu autobusa maršruts Kaunata – Lipuški – Maltas mūzikas skola – Lipuški - Dubuļi – Kaunata

Maršruts

Atiešanas laiks

Kaunata Rāznas iela 17

14:15

Lipuški

14:30

Malta

14:50 (pienāk)

Malta

18:35 (atiet)

Lipuški

18:55

Dubuļi

19:20

Kaunata

19:35

 


Back to content | Back to main menu