Kaunatas vidusskola


Go to content

Aktualitātes

Apsveicam!

Daini Rusakovu

par izcīnīto 3.vietu

Latvijas jaunatnes komandu

čempionātā galda tenisā.

   Skolotāju: Daini Čudaru

Par izcīnīto 2.vietu

Rēzeknes un Viļānu novada volejbola sacensībās:

Lauri Abajevu, Nikitu Kopmani, Nikitu Bašmakovu, Vadimu Matisānu, Armandu Pranču, Rihardu Antonovu, Žani Kilaitenu


“Sapnis sākas ar skolotāju, kurš tic jums, kurš velk un stumj, un ved jūs uz nākamo virsotni.”         

/Dans Raters/

Skolotāju diena Kaunatā sākās kā parasti pacilājošā noskaņojumā: visi saposušies, skolēni ar ziediem, zvans uz stundu….tikai skolotāji nevis steidza uz kabinetiem, bet pulcējās Skolotāju istabā, kur viņus gaidīja gan humoristiska kolāža, gan Skolēnu Domes vārdā apsveica 12.klases skolēns Toni Anželo Fernandes, tad visi devās uz Aktu zāli. Tur visi skolēni ar aplausiem sveica savus skolotājus, kas mūzikas pavadījumā ieņēma goda vietas. Pasākumu vadīja 12.klases skolēns Armands Prančs un 11.klases skolniece Līna Šlapakova.

Pasākuma laikā tika sveikti skolotāji un atklāts viņu vārda noslēpums, pēc kura svētku gaviļnieki tika aicināti nofotografēties īpašajā svētku arkā. Kad skolotāji bija saņēmuši gan  ziedu klēpjus, gan sava vārda atklāsmes, gan Kaunatas pašvaldības vadītāja Sergeja Bašmakova sirsnīgos apsveikuma vārdus, viņus gaidīja vēl viens pārsteigums: skolēni bija uzfilmējuši video, kurā skolēni stāstīja, ko viņi domā par saviem skolotājiem. Gan Skolēnu Domes ieguldītais darbs, gan skolēnu sirsnīgā attieksme parādīja, ka ikdienas reizēm sūrais darbs nes saldus augļus un ir nozīmīgs.

Kā vainagojums skaistajiem skolas brīžiem bija brauciens uz Bērzgali, kur šogad no Kaunatas vidusskolas tika nominēta direktora vietniece mācību jomā skolotāja Anita Klismete un fizikas un matemātikas skolotājs Vladislavs Kisteris. (skatīt foto)


Kaunatas vidusskolas komandas misijā “Latgales sargi”

Highslide JSUz Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes Highslide JSdepartamenta Jaunatnes nodaļas aicinājumu piedalīties spēlē „Latgales sargi 2018” Kaunatas vidusskolā atsaucās 4 komandas: 8.a klase – „Kaunatieši” (audzinātāja Solvita Brokāne), 10.a klasē divas komandas „Spēks” un „Pozitīvo emociju aģenti” (audzinātāja Ināra Paramonova) un 12.a klase – „Kaunatas bataljons” (audzinātāja Marija Mukāne). Pirms pašas spēles komandām bija jāpiedalās atlases posmā, kur bija paredzēts atlasīt 20 komandas. Pieteikumā bija jānorāda komandas motivācija piedalīties, komandas locekļu stiprās īpašības, momto un kopīgais foto. Visas 4 komandas tika uzaicinātas 4.oktobrī ierasties Daugavpils cietoksnī.

Highslide JSSpēle sastāvēja no diviem posmiem – vispirms notika apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības un izdzīvošanas pamatprincipi) un dienas otrajā dāļā - misijas skrējiens „Atbrīvo Daugavpili!”, kurā jaunieši varēja pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Diena bija vējaina, bet saulaina, un komandas ar prieku izgāja noteiktos spēles posmus, kas prasīja gan komandas darbu, gan atbildību par uzticētajām materiālajām vērtībām, gan izturību. Rezultāti bija dažādi, bet ieguvums visiem bija vienotības sajūta un gandarījums par to, ka varēja pārbaudīt savus spēkus un uz brīdi pieskarties vēsturei...


Ekskursija Kaunatas vidusskolas laureātiem

Highslide JS27. septembrī, šīs nedēļas vienīgajā saulainajā dienā, Highslide JS11. klase devās izzinošā ceļojumā uz Rīgu, izbraucot caur Vidzemi. 2017./18. mācību gada septembrī Kaunatas vidusskolā tika izsludināts konkurss "Labākā klase 2017./18.m.g. "Konkurss norisinājās divās klašu grupās - 4.-8.klasēs un 9.-12.klasēs. Vecāko klašu grupā piedalījāmies arī mēs, pagājušgad 10. klase. Pārliecinoši un ar lielu atrāvienu izcīnījām uzvaru. Uzvarēt -  nozīmēja godu skolā un arī apmaksātu ekskursiju uz jebkuru Latvijas punktu.

Braucot caur Madonu, jauniešiem paveicās ieskatīties Vecpiebalgas ūdensrožu pasaulē. Apstāties un paskatīties uz šo mūžīgo vasaras un septembra skaistumu ir patīkami dvēselei un arī prātam, jo sarkanās, baltās un rozīgās - tās visas atšķiras arī pēc šķirnēm. Maigie ziedi peldēja zaļā ūdensrožu lapu jūrā. Tad mēs devāmies pie īstas jūras.
Saulkrastos jūras krastā no tāluma rēgojās Baltā kāpa. Pa ceļam uz nākamo pieturas punktu  iebraucām paskatīties uz dabas senatnes liecību Balto kāpu, kas, kā jau vienmēr, atstaroja saulesstarus no klinšainajām smiltīm.
NHighslide JSākamais pieturas punkts bija Saulkrastu peintbola klubs. Izrādījās, ka atvērtā cīņas laukā no mūsu klases bijuši vien daži, tāpēc pirmā, saviļņojošā spēle daudziem bija neaizmirstams piedzīvojums. Pozitīvās emocijas divu stundu laikā plūda bez gala. Katrs autobusā padalījās ar saviem ieguvumiem un uzvarām spēles laikā. Kādam tie ir "nošauti" pretinieki, kādam bailes no zilumiem, kādam nepieredzēts adrenalīns.

Pēc Saulkrastu peintbola kluba mēs devāmies uz ekskursijas galamērķi - Rīgu. Lielpilsētā netrūka prieka. Visi laimīgi izlēkājāmies batutu kompleksā "JumpSpace". Un, iztērējuši spēles spēkus un noguruši, devāmies uz " Lido", lai atjaunotu enerģiju. Latvijas galvaspilsētā neiztikām arī bez pastaigas pa Vecrīgu.

Braucot mājās ieskatījāmies Teiču dabas rezervātā no 27 metrus augstā skatu torņa. Paldies Kaunatas vidusskolas direktorei Alīnai Gendelei, ka viņa uzņēmās sarīkot šādu brīnišķīgu konkursu! Paldies sponsoriem!


Dzejas dienas Kaunatas vidusskolā

Highslide JSLai arī dzeja mums apkārt ir visu cauru gadu, septembrisHighslide JS literatūras pasaulē ir īpašs, pateicoties Rainim, kurš ar savu redzējumu ir pacēlis latvisko pasaules izpratni tik augstā līmenī, ka rudenī mēs tā īpaši uzsveram dzejisko. Parasti tiek rīkoti dažādi dzejas lasījumi, aicināti ciemos dzejnieki, apmeklēti dzejnieku muzeji, īpaši Raiņa dzīvesvietās.

Šogad Dzejas dienu laikā Kaunatas vidusskolā klases tika aicinātas veidot ziedu un augļu kompozīcijas dzejas rindu ietvarā. Tā nu saulainajās rudens dienās, kad saule vēl tik bagātīgi dāvāja savus starus, skolas un TN priekšā zālājā tapa krāsainas gleznas gan ar Raiņa, gan Aspazijas, gan Aleksandra Pušķina, gan citu dzejnieku rindām.

Dzejas dienās Raiņa muzejā Berķenelē notika skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”2.-12.klasēm, kurā piedalījās arī Kaunatas vidusskolas 4.a klases skolniece Amanda Kudle (skolotāja Regīna Katkovska) un 5.a klases skolēns Raivis Kovaļevskis (skolotāja Ināra Paramonova) ar Raiņa dzejoļiem.


Kaunatas vidusskolēni “Panākumu skolas”seminārā

Highslide JSKādam skolas diena beidzas līdz ar pēdējo stundu, kādamHighslide JS ar pulciņu vai treniņu, bet 20.septembrī sešiem Kaunatas vidusskolas 10.a klases  skolēniem (Nadeždai Kvjatkovskai, Renāram Duļķevičam, Oļegam Lukšam, Ērikai Kuzņecovai, Sandrai Nainišai, Mairim Kablanovam) tā beidzās ar semināra apmeklējumu “Zeimuļs”. Šo izglītības programmu “Youth Empowered Latvija” organizēja Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju Konfederācija.  Programmas mērķis ir iedvesmot un motivēt doties savu mērķu virzienā, izglītoties, uzsākt karjeru, būt patstāvīgam, gūt panākumus.

Ar saviem veiksmes stāstiem un panākumu ceļu dalījās mūziķis Justs Sirmais, programmu vadītāja riska kapitāla fondā “Overkill Ventures” un jauniešu iniciatīvu organizācijas “Global Shapers Riga” dibinātāja Diāna Lāce, festivāla Summer Sound un "Neražu naktis" Riga sabiedrisko attiecību vadītāja Alisa Pabērza un fitnesa treneris Dinārs Zāģers, kura moto ir: “Nav nozīmes, cik Tev ir, bet ir nozīme, ko Tu dari ar to, kas Tev ir”.

Seminārā skolēni ne tikai uzklausīja viesu veiksmes dienu stāstus, bet arī par dažādu veidu kļūdām un neražām un padomiem, kā pārvarēt bailes no kļūdām, kā strādāt un organizēt darbu, ja nav priekšnieka, kas katru dienu uzrauga, un kādu atbildību nes atpazīstamība mūsdienu digitālajā laikmetā, kā mērķtiecīgi attīstīt sevi, savu personību un būt sociāli atbildīgam, to darot, kā noticēt saviem spēkiem.


Highslide JSKaunatā par godu Latvijas simtgadeiHighslide JS

iestādīta ceriņu aleja

Pasaules vēju radītās

Balto un zilo ceriņu upes

Es sev līdzi vienmēr ņemšu

Kā mīlestību pret tevi un sevi.

/Jans Ikes/

Šogad visa Latvija svinēs valstiskuma 100 gadus, tāpēc tiek īpaši piedomāts pie dāvanu izvēles. Highslide JSKatram gribas atstāt ko paliekošu.

Prezentācijas laikā katra klase bija sagatavojusi kādu dzejoli par ceriņiem, jo tradicionāli ceriņa zieds saistās ar laimi: pieclapītis, sešlapītis….divpadsmitlapītis.. Arī skolas direktore Alīna Gendele, idejas autore, un Kaunatas pašvaldības vadītājs Sergejs Bašmakovs iestādīja savu ceriņu.

Pie Kaunatas vidusskolas ir tapusi nākotnē ziedoša dāvana – ceriņu aleja: katra klase ir iestādījusi savu ceriņu, daļiņu no savām mājām, savas apkārtnes.o:p>

Paies gadi un gadu desmiti, skolēni absolvēs skolu, bet ceriņi paliks….kā liecība viņu priekiem un bēdām, veiksmēm un neveiksmēm, kā liecinieki sekmīgam eksāmenam, pirmajai mīlestībai un katram skolas zvanam.


Highslide JS

Pasākuma “ Latvijas skolas soma” apmeklējums

Ceturtdien, 2018 gada 6.septembrī, no Kaunatas vidusskolas devās trīs devītās klases skolēni uz pasākumu „ Latvijas skolas soma.” Mūsu braucienam pievienojās arī skolas  direktore Alīna Gendele.

Pa ceļam, Aizkrauklē, mūs gaidīja brīnišķīgs pārsteigums, kuru sagādāja Rēzeknes novads – garšīgas pusdienas. Liels paldies par jauko pārsteigumu mūsu novadam!

Arēnā Rīga mēs ieraudzījām lielu cilvēku jūru, kas liecināja par grandiozu pasākumu.  Pirmajā stāvā bija daudz interesantu stūrīšu, piemēram, smilšu tāfele, foto būda u.c. Trešajā stāvā atradās interesantas darbnīcas, piemēram, triku mākslinieks, grimētājas un citas darbnīcas.

Vēl viens jauks pārsteigums no pasākuma organizētajiem. Katrā sēdvietā bija noliktas sporta mugursomas ar uzrakstu “Latvijas skolas soma” LV100.

Pulksten 16.00 bija iespēja redzēt un klausīties koncertu. Koncerts bija neaprakstāmi skaists, jo tajā tika izmantoti gaismas efekti. Koncertā tika izmantoti vairāki stili, piemēram, kā reps, latviešu tautasdziesmas, klasika u.c.

Kaut gan kaunatieši atgriezās naktī, bija prieks par braucienu.

Sakām sirsnīgu paldies Rēzeknes pašvaldībai par sagādāto iespēju apmeklēt šo pasākumu. Kā arī milzīgs paldies pasākuma rīkotājiem - Rīgas domei un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojam.

Jolanta Gaveika


Ticību un pārliecību par sevi!

Highslide JS

Highslide JSAr šiem vārdiem Kaunatas vidusskolas direktore Alīna Gendele 2018.gada 3.septembrī sveica savu skolas saimi, uzrunājot gan 15 divpadsmitās klases skolēnus (audzinātāja Marija Mukāne), kam šis septembris ievada finiša taisni, gan 12 pirmklasniekus (audzinātāja Rita Spruževnieka), kas centās visu tvert savā pirmajā skolas dienā, gan vecākus, kas bija ieradušies uz pasākumu, gan arī pārējos skolēnus vidusskolas pagalmā. Īpašs prieks šogad Kaunatai par lielo 10.klasi 24 skolēnu sastāvā (audzinātāja Ināra Paramonova).

Tradicionāli 1.klases skolēni saņēma Rēzeknes novada sarūpēto dāvanu maisiņu un apsveikumus Highslide JSgan no 12.klases, gan arī no pārējiem apsveicējiem. Šogad Kaunatas vidusskolā tika iedibināta jauna tradīcija: pirmklasniekiem tika dāvināta personalizēta nozīmīte ar skolas attēlu un skolēna vārdu. Visus klātesošos sveica arī Kaunatas pašvaldības vadītājs Sergejs Bašmakovs, novēlot visiem gan izturību, gan pacietību, gan zinātkāri. Pasākuma laikā visi tika aicināti ievērot drošību būvdarbu gaitā, kas šobrīd ir saistīti ar sporta stadiona renovāciju. Ar skaļiem aplausiem klātesošie izteica savu pateicību skolas tehniskajam personālam par ieguldīto darbu skolas sagatavošanai jaunajam darba cēlienam. Pēc svinīgās līnijas skolas saimi gaidīja fotosesija zālienā pie skolas.


„Sirds jau ir ceļā..” - 12.klases izlaidums Kaunatas vidusskolā

Highslide JS„..šobrīd Tu stāvi vaļā pavērtajās durvīs un apjaut, ka viss, kas no atvērtajām durvīm redzams, tagad pieder Tev – līdz apvārsnim viss.” (Maija Laukmane)

Kā šmaugi bērzi 9.jūnijā vakarā Kaunatas vidusskolas aktu zālē iesoļoja 12.klases absolventi.  Daudziem no viņiem tā bija pirmā šķiršanās no skolas 12 gadu garumā. Neskatoties uz svētku satraukumu, absolventi bija sagatavojuši gan kopīgo dziesmu, gan arī uzstājās deju kolektīva sastāvā, atceroties spilgtākos mirkļus. Vecāki un skolotāji varēja ar lepnumu vērot nu jau pieaugušus jaunus cilvēkus, kuri tūlīt, tūlīt spers soli lielajā dzīvē. Klases audzinātājs Edgars Teivāns iesāka pasākumu ar pateicību, ka varējis būt līdzās šos gadus kopā ar viņiem, dodot padomus un atbalstu. Svētku noskaņu lieliski papildināja brāļu Puncuļu uzstāšanās.

Atceroties skolas gaitas, 12-ie atzīmē, ka „Kaunatas vidusskolā skolotāji iedvesmo bērnus mācīties un dara visu iespējamo, lai viņi Highslide JSsasniegtu savus mērķus un piepildītu sapņus”. Cits atkal uzsver, ka „tā kā Kaunatas vidusskola ir lauku vidusskola, skolotājiem ir vairāk laika, ko veltīt katram bērnam klasē”. Daudziem ir svarīgi, ka „Kaunatas vidusskolā ir mūsdienīga mācību vide un saprotoši skolotāji, kuri variē ar mācību  metodēm, paši nemitīgi mācoties un pilnveidojoties. Skolā, kurā mēs jutāmies komforti un ērti, gūstot jaunas zināšanas un attīstot savus talantus”. „Kaunatas vidusskolā skolēni tiek motivēti mācīties un aizstāvēt tās godu gan sacensībās, gan olimpiādēs,”, piebilst sportiskākie. Tā kā Kaunatas vidusskolā mācās ne tikai latviešu tautības skolēni, tad tiek atzīmēts, ka „viena no vidusskolas priekšrocībām ir tā, ka arī krievu tautības bērniem ir iespēja saņemt pilnvērtīgu izglītību, jūtoties skolā kā otrajās mājās, jo skolotāji ne tikai māca, bet arī vienmēr uzklausa un atbalsta”. Prieks, ka absolventi paspēja arī izbaudīt 3D projektora priekšrocības mācību procesa apguvē, ko Rēzeknes novada izglītības pārvalde ir iegādājusies un deva iespēju Kaunatas vidusskolai 2 mēnešus to aprobēt.

„Ej, un lai Tevī mūžīga ilgošanās pēc horizonta! Ej un DOMĀ AR SIRDI!” (Maija Laukmane)


Lai panākumi iedvesmo!

2017./2018.mācību gads ir noslēdzies. Mācību gada laikā skolēni ir guvuši labus panākumus mācību sasniegumos ikdienas darbā. Divdesmit septiņi skolēni ir iepriecinājuši savus vecākus , mājās pārnesot liecības, kur ir tikai atzīmes no 7 līdz 10.

Klase

Vārds, uzvārds

4.a

Leila Batarevska, Samanta Daniloviča,Sabīne Leiņa

4.b

Maija Valērija Hočeva

5.b

Olga Salmina

6.a

Kaspars Bačkurs, Ieva Sutina, Maria Vaļuma Talkiu

7.a

Sabīne Ameļčenkova, Linda Leonova

8.a

Jolanta Gaveika

9.a

Jolanta Bačkure

9.b

Nadežda Kvjatkovska, Oļegs Lukša

10.

Raivis Čanguls-Čivkuls, Ērika Peļņa, Līna Šlapakova, Egita Ūdre, Ilze Verpakovska

11.

Maksims Ameļčenkovs, Toni Anželo Fernandes, Žanis Kilaitis

12.

Justīne Kablanova, Daina Kudravska, Kaspars Potašovs, ElīnaPuncule, Liāna Zeltiņa

Highslide JSLai gūtu šādus rezultātus , ir vajadzīgs pastāvīgs nenogurstošs darbs, vēlme pārvarēt grūtības, ieklausīties sevī un apkārtējos, jo ne katram piemīt vispusīgas spējas apgūt visus mācību priekšmetus augstā līmenī un būt aktīvam ārpusskolas aktivitātēs. Paldies skolotājiem, kuri prot radīt interesi par mācību priekšmetu, rosina skolēnus pētīt, attīsta viņu loģisko domāšanu. Paldies skolēnu vecākiem, kuri ir stabils balsts savu bērnu nākotnei un kuriem interesē mācību process skolā, kas virza bērnus uz viņu daudzpusējo spēju attīstību un nākotnes iespēju apjaušanu. Lai arī nākamais mācību gads ir radošām iespējām bagāts, un, galvenais, lai skolas piedāvātās iespējas būtu veiksmīgi realizētas, darbojoties “maģiskajam trijniekam”- skola-skolēni-vecāki.

Direktores vietniece izglītības jautājumos  Anita Klismete


“Gada klase“ titula ieguvēji noskaidroti.

Highslide JSLai  skolēnos veidotu atbildīgas un aktīvas pilsoniskas Highslide JSattieksmes pret saviem pienākumiem, jau uzsākot 2017./2018. mācību gadu tika apstiprināts nolikums konkursam “GADA KLASE”.   Konkursam izvirzījām sekojošus uzdevumus:

1.Veicināt skolēnu mācību motivāciju un atbildīgu attieksmi pret saviem un savas klases mācību darba rezultātiem.

 2.Veicināt skolēnu neattaisnotu mācību stundu kavējumu samazināšanos.

3.Veicināt skolēnu piedalīšanos skolas pozitīvā tēla veidošanā.

Mācību gads noslēdzies.  Apkopoti rezultāti pēc diviem  kritērijiem: klases vidējā balle mācību darbā un vidējais kavēto stundu skaits uz vienu skolēnu. Uzvaras laurus plūca 6.a   klase  ar  klases audzinātāju Aiju Gribusti  priekšgalā un 10.a klase ar  klases audzinātāju Irēnu Selivončiku, kuriem ir pasniegti čeki par iespēju doties ekskursijā. Skolas iniciatīvu atbalstīja Kaunatas pagasta pārvalde, tās vadītājs Sergejs Bašmakovs un biedrība “Rāznas nacionālā parka biedrība”, tās vadītāja Marija Rukmane. Paldies atbalstītājiem. Bet skolēniem vēlam izbaudīt ceļot prieku, jo viņi to ir godam nopelnījuši. Pievienojam  rezultātu tabulu, jo ceram , ka nākošajā mācību gadā tas būs stimuls centīgam un mērķtiecīgam darbam, jo viss ir mainīgs šajā dzīvē.

Konkursa “Gada klase” kopsavilkuma tabula:

5.-8.klašu  grupa

Klase

Vid.balle

Vieta

Punkti

Kavējumi Vid.uz sk.

Vieta

Punkti

Punkti kopā

Vieta

5a

6.35

2

80

89

3

70

150

2

5b

5.92

4

60

99

4

60

120

4

6a

6.52

1

100

62

1

100

200

1

7a

6.18

3

70

64

2

80

150

3

7b

5.45

7

30

122

5

50

80

7

8a

5.88

5

50

199

7

30

80

5

8b

5.65

6

40

104

6

40

80

6

9.-12.klašu grupā

Klase

Vid.balle

Vieta

Punkti

Kavējumi Vid.uz sk.

Vieta

Punkti

Punkti kopā

Vieta

9a

6.38

4

60

105

3

70

130

3

9b

5.93

5

50

84

2

80

130

4

10a

6,88

2

80

73

1

100

180

1

11a

6.57

3

70

130

5

50

120

5

12a

7.31

1

100

117

4

60

160

2

Skolas direktore Alīna Gendele


Kopā mēs varam.

30.maijā  Kaunatas vidusskolas skolēni piedalījās Kompetenču dienā “ Elpo dziļāk!” Šis pasākums , Highslide JSsekojot vadlīnijām kompetenču izglītībā, bija novitāte un izaicinājums gan skolēniem , gan Highslide JSpedagogiem.

Katra klase kopā ar audzinātāju devās šķēršļotā pārgājienā uz sporta kompleksu Rāznas ezera krastā “Dinamietis”, ceļā sastopot 5 un bāzē 6 kontrolpunktus, kuros veica noteiktus uzdevumus.

Kontrolpunktos tika piedāvāti uzdevumi, kuru veikšanai bija nepieciešamas atbilstošas kompetences sportā, mūzikā un deju prasmē, dabaszinībās, vizuālajā mākslā, matemātikā. Pie  Kaunatas  krustojuma skolēnus gaidīja pārbaudījums, kura veikšanai bija jāzina ceļu satiksmes drošība,kā arī iespēja pārbaudīt savu acumēru. Tuvojoties Rāznas ezeram, protams, tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par Rāznas ezeru.

Interesantas un radošas sporta aktivitātes dalībniekus sagaidīja sporta kompleksā “ Dinamietis”. Skolēni savu veiklību un fizisko sagatavotību rādīja, šķērsojot virvi , uzceļot un novācot telti, iekurinot ugunskuru, sienot mezglus, lecot tālumā. Pēdējie uzdevumi tika paredzēti skolēnu radošai izpausmei, saliekot puzli “Latvijas karte” un vizuāli attēlojot klases vasarīgo noskaņojumu.

Pēc uzdevumu veikšanas skolēnus gaidīja brīvais laiks un garšīgas pusdienas. Skolēnu un pedagogu  noskaņojums liecināja , ka Kompetenču diena pavadīta interesanti , aktīvi un radoši. Līdz ar to tika izteikta vēlēšanās šādu pasākumu rīkot arī nākošajā mācību gadā.

Skolotājas:

Marija Mukāne, Ilona Peļņa


Balto un violeto ceriņu parāde Kaunatas vidusskolā

Highslide JSPieclapītis, sešlapītis…bet Kaunatas vidusskolā 18.maijā bijaHighslide JS desmitlapītis: desmit 12.klases skolēni, kuriem skanēja pēdējais zvans dzimtajā skolā. Lai arī svētku ceremonija ir ierasta, tomēr katru gadu Pēdējais zvans iešūpo visu sirdis, jo kādam skolu beidz māsa vai brālis, kādam labs draugs vai draudzene, bet vecākiem skolu beidz viņu atvasīte.

Pasākumu ievadīja 9.a un 9.b klse, kuriem Pēdējā zvana pasākums ieskandina eksāmenu laiku – pirmo viņu dzīvē, Šogad 9.a klasi beidz 14 skolēni (audzin.Ināra Paramonova) un 9.b klasi 10 skolēni (audzin.Marina Ameļčenkova). Kad visi bija nostājušies, ar 1.klases ieskandinātu zvaniņu Balto un violeto ceriņu parādi atklāja 12.klase ar audzinātāju Edgaru Teivānu. Pirmklasnieki, kas 1.septembrī nedroši lūkojās uz skolas saimi platām acīm, tagad pie 12 – to rokām pieturējās jau droši un mazliet rūdīti skolas gaiteņos – kā nu ne: viņiem uzticēta tik atbildīga loma!

Pēc skolas direktores Alīnas Gendeles uzrunas, kurā 12-ie un 9-ie saņēma iedrošinājumu eksāmeniem un turpmākajām gaitām, un pašvaldības priekšsēdētāja Sergeja Bašmakova apsveikuma vārds tika dots 8. un 11.klasei, kas arī sveica topošos absolventus.  Lai arī pērkons un lietus mazliet iejaucās skolotājas Eļas Astičas scenārijā, fotosesija jau notika saules pielietajos ceriņos.

 


Back to content Back to main menu