Kaunatas pagasts


Go to content

  Projekti

Kaunatas jaunieši paplašina brīvā laika pavadīšanas iespējas

Highslide JSSeptembra mēnesī Kaunatas jauniešu centrā „Buras” tika īstenots Highslide JSRēzeknes novada atbalstītais jaunatnes inventāra un aprīkojuma projekts „Tur, kur aktīvi jaunieši mīt!”. Tika iegādāts tūrisma inventārs: velo ķiveres, nūjošanas nūjas, telts, piepūšamie matrači, makšķeres, čuguna katls.

Rosība notiek ne tikai jauniešu centra telpās, bet arī ārpus tām! Makšķeres jau tika izmantotas makšķerēšanas pasākumā „Kaunatas zelta karūsa”. Jaunieši, mammas un vecmammas aktīvi piedalās un bauda rudens siltās dienas  nūjošanas pastaigās. Aicinām ikvienu pievienoties mūsu pulkam un atvilkt elpu, izkustēties no mājām, ieelpot svaigu gaisu, uzzināt ko jaunu par dabu un apmeklēt skaistas vietas. Mammas piedalījās arī Veselības sporta nedēļā – Rudenīgā veselības pastaigā ar nūjām. Skandināvu staigāšana ar nūjām - viens no veidiem, kā saglabāt labu fizisko formu visa gada garumā.

 Čuguna katls - gards sautējums, zupa vai putra - lielisks papildinājums jebkuram jauniešu centra vai pagasta mēroga rīkotajam pasākumam dabā. Mūsu nākotnes plānos paredzēti pārgājieni, izbraucieni, velopastaigas, kur noteikti tiks izmantoti gan telts, gan piepūšamie matrači, gan ķiveres. Matračus izmantosim arī kino vakaru gaitā,  kā arī nakšņošanai jauniešu centrā. Tūrisma inventāra iegāde popularizēs un paplašinās Kaunatas jauniešu centra darbību; veicinās jauniešus aktīvi pavadīt brīvo laiku; piesaistīs arī vecākus doties kopā ar bērniem un jauniešiem jaukās pastaigās un pārgājienos. Iedvesmosimies ikdienai no piedzīvojumiem dabā!

Teksts un foto

Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Jauniešu centra „Buras” vadītāja


Jautrie starti bērniem un jauniešiem

Highslide JSKaunatas jauniešu centrā „Buras” tika īstenots Rēzeknes novadaHighslide JS atbalstītais jaunatnes iniciatīvu projekts „Jautrie starti”, kura laikā tika iegādātas krāsainās bumbiņas, mini futbola vārti, mešanas spēles komplekts  „Četri vienā”, šķindošās skārdenes, lielās vingrošanas bumbas, pagalma darts, spēle „Kubb”, ķekatas ar aukliņām, šautriņas, boulinga komplekts, kā arī nopirktas divas elektriskās pannas, kuras ideāli piemērotas pankūku un citu gardumu cepšanai.

Tika organizēti jauniešu centra „Pagalma svētki” ar jautrajām individuālajām stafetēm, rudens fotopieturu un gardām pankūkām ar dažādiem pildījumiem. Bērniem un jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savu veiklību, atjautību, izdomu un spēku dažādos pārbaudījumos. Dalībnieki tika sadalīti trijās vecuma grupās: 7-11.g, 12-15.g. 16-20.g. Katrā grupā apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji. Kur jautras stafetes, tur foršas balvas: diplomi, saldumi, dekoratīvie spilveni un dāvanu kartes no „Hot pizza”. MēsHighslide JS padarījām pagalma svētkus jautrākus, Highslide JSgardākus un savādākus!

Iegādātais inventārs tika izmantots arī Rēzeknes novada dienā Kaunatā, kur par aktivitātēm mazākajiem pasākuma apmeklētājiem (4-13gadi) rūpējās jauniešu centra „Buras” jaunieši. Pasākuma dalībnieki leca ar maisu, spēlēja florbolu, zvejoja, meta bumbu grozā un spēlēja boulingu… Izpildot aktivitātes un savācot septiņus zīmodziņus, visi dalībnieki saņēma balvas.

Iegādātais sporta inventārs/inventārs būs lielisks papildinājums turpmākam darbam - dažādām aktivitātēm gan jauniešu centrā, gan pasākumiem ārā.

Teksts un foto

Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Jauniešu centra „Buras” vadītāja


Braucam Kaunatu lūkoties!

Highslide JS„Braucam Kaunatu lūkoties!” - tā skan gan aicinājums ciemiņiem, Highslide JStūristiem un viesiem, gan neformālo apmācību projekta nosaukums, gan arī jauniešu izveidotā bukleta sauklis.

No 27.jūlija līdz 31.jūlijam neformālo apmācību ietvaros jaunieši no Kaunatas pagasta un Rēzeknes apmeklēja ievērojamus dabas un kultūras objektus, muzejus, darbnīcas, piemājas saimniecības un tūrisma vietas Kaunatas pagastā. Notika tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, pankūku un kūpinātu zivju degustācijas, pirts apmeklējums, zirgu izjādes, nodarbības un meistarklases, pārgājieni, pikniki un pusdienas dabā, nakšņošana pie Rāznas ezera un cītīgs darbs pie bukleta izveides. o:p>

PProjekta ietvaros tika apmeklēta piemājas saimniecība „Rudo kumeļu pauguri”, Bišu muiža, Kandžas muzejs, Lielais Liepu kalns, Juguļu laukakmens, Vecslobodas pilskalns, Dižliepa pie Vaišļu ezera. Jaunieši noklausījās Irēnas Brolišas lekciju „Rāznas ezera dabas un kultūrvēsturiskās vērtības” – tas bija lielisks atgādinājums, ka īstas Highslide JSvērtības atrodas mumsHighslide JS blakus. Par bukleta vizuālā izskata, noformējuma, kopējā dizaina izstrādi mums pastāstīja māksliniece Dace Zagorska. Notika šūpuļtīkla darināšanas meistarklase, vaska sveču un medus rāmīšu izgatavošanas darbnīcas, pirts slotu siešanas nodarbība, augu minēšanas spēle. Paldies mūsu jaunietim Edgaram Potašovam, pārvietojamās pirts „Čīkurs” īpašniekam, par pirts apmeklēšanas iespēju, jo moža gara un labsajūtas uzlabošanai jaunieši apmeklēja pirti bezmaksas. Relaksācija pirtī, peldes Rāznas ezerā, sarunas pie ugunskura, nakšņošana teltīs, svecīšu pūšana un gaviļnieka sveikšana 18 gadu jubilejā – tā mēs baudījām pēdējo projekta vakaru.

Šo jauko, piesātināto un  interesanto dienu rezultāts - bukleta „Braucam Kaunatu lūkoties!” izveide: vizuālais izskats, noformējums, informācijas apkopošana, ievietošana, bukleta formas izstrāde, bilžu apstrāde, maketa sagatavošana drukai. Tūristiem un pagasta ciemiņiem būs lieliska iespēja iepazīties ar mūsu pagasta dabas vērtībām, interesantiem objektiem un tūrisma vietām. Buklets pieejams jauniešu centrā „Buras”, pagasta bibliotēkās, Kaunatas pagasta pārvaldē, muzejos...

Apmācību laikā jaunieši dažādoja brīvā laika pavadīšanas iespējas,span>  iepazinās un apceļoja interesantus atpūtas maršrutus un tūrisma vietas, paplašināja savu pasaules redzējumu un guva jaunu pieredzi.

Neformālās apmācības un buklets „Braucam Kaunatu lūkoties!” tika finansēti un realizēti pateicoties Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei un Kaunatas pagasta pārvaldes atbalstam.

Kaunatas jaunieši aicina: „Brauciet Kaunatu lūkoties!”

Teksts un foto

Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Jauniešu centra „Buras” vadītāja


„Burās” viss radoši un kreatīvi

Highslide JSKaunatas jauniešu centrā „Buras” tika īstenots Rēzeknes novada Highslide JSatbalstītais jaunatnes iniciatīvu projekts „Radoši un kreatīvi”, kura laikā tika „atdzīvināta” un modernizēta neizmantotā telpa – interesanti ar dažādu krāsu paņēmieniem nokrāsotas visas sienas; viena siena stilīgi apgleznota; vēl viena siena pārvērsta par „maiņu” izstādes sienu – mainoties pasākumiem/gadalaikiem/svētkiem, dekori tiek/tiks nomainīti pret jauniem.

Projekta laikā Jauniešu centrā notika vairāki interesanti pasākumi – zīmējumu pēcpusdienas, lekcija par krāsu un telpu, radošās darbnīcas, telpas interjera izveide, plānošana un izpildīšana. Jaunieši darbojās gan grupās, gan atsevišķi, izpaudās un realizēja savas ieceres un idejas. Projekta ietvaros notika lekcija „Krāsa un telpa”, kuru vadīja vizuālās mākslas skolotāja Dace Zagorska. Lekcijas laikā bija iespēja uzzināt visu par interjera krāsu tendencēm, krāsu salikumiem un citām interjera viltībām. Highslide JSNodarbībā jauniešiem tika piedāvāts noteikts istabas šablons un Highslide JSvajadzēja pašiem izveidot interjera dizainu. Projekta laikā notika zīmēšanas pēcpusdienas „Mana sapņu istaba”, kuras laikā katram bija iespēja iztēloties, izveidot, uzzīmēt savu sapņu istabu. Notika radošās darbnīcas, kur tika izveidoti rudenīgi dekori, jauniešu un bērnu paštaisītie meistardarbi, kuri gan rotā vienu no telpas sienām, gan lieliski iederas kā interjera priekšmeti.

Jaunieši aktīvi piedalījās piedāvātajos pasākumos un aktivitātēs. Viņiem tika dota iespēja izpausties, izveidot savu atpūtas stūrīti, vienoties un realizēt savas ieceres un idejas. Kopā ar jauniešiem izveidojām ērtu un mājīgu telpu, atpūtas stūrīti, kurā patīkami ne tikai atrasties, pasēdēt, bet arī lietderīgi pavadīt laiku – skaista tikšanās vieta, sanāksmju, domu un ideju istaba, kura rosina uz darbību un aktivitātēm. Tas ir lielisks apliecinājums mūsu pašu kopējam darbam. Kopā mēs varam visu!

Projekta noslēgumā gandarījumam par paveikto darbu, svētku izjūtai tika pārgriezta atklāšanas lente. Kopā ar jauniešiem baudījām torti, sarunājāmies un kalām nākotnes plānus. Realizējot šo projektu, jauniešiem radās interesantas idejas tālākai darbībai, pasākumu organizēšanā un jauniešu centra popularizēšanā. Esam gandarīti un lepni par paveikto!

Jauniešu centra „Buras” vadītāja Tamāra Kablanova


Realizēts projekts „Nāc spēlēt svaigā gaisā!”

Highslide JSJūlija mēnesī  Kaunatas pagasta Jauniešu centrāHighslide JS „Buras” tika īstenots Rēzeknes novada atbalstītais jaunatnes inventāra un aprīkojuma projekts „Nāc spēlēt svaigā gaisā!”. Tika iegādātas LIELĀS DĀRZA SPĒLES – cirks, dambrete, jenga, domino, divi badmintoni, metamie riņķi, numuru kubi (Number Kubb), spikeball… Projekta mērķis – veicināt, paplašināt, nodrošināt un dažādot jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas. Dārza spēles – lielisks, interesants, aizraujošs papildinājums jebkuram pasākumam gan jauniešu centrā, gan arī pagastā, gan iekštelpā, gan svaigā gaisā. Tās labprāt izmanto apmeklētāji, vecāki ar bērniem, jaunieši, bērni un ciemiņi.

Dārza spēles jau tika izmantotas Novada dienā Kaunatā, 2.septembrī Kaunatas vidusskolā, ļoti pieprasītas un aktuālas Jauniešu centra pasākumos – pēc darbnīcām, kulinārijas Highslide JSHighslide JSmeistarklasēm, kā arī ikdienā. Jauniešiem paveras lielākas iespējas sava brīvā laika izmantošanā: var izkustēties un uzspēlēt interesantas spēles, saturīgi pavadīt brīvo laiku gan jauniešu centrā, gan dabā. Jaunieši attīsta savas komunikācijas spējas, izveido draudzīgas attiecības, atrod jaunus draugus. Tā mēs rosinām pavadīt laiku nevis pie mobilajām ierīcēm, bet aktīvi, aizraujoši un interesanti svaigā gaisā!

Dārza spēļu iegāde popularizē un paplašina Kaunatas jauniešu centra darbību; veicina jauniešus un bērnus aktīvi pavadīt brīvo laiku visa gada garumā. Ņem draugus un nāc spēlēt!

Jauniešu centra „Buras” vadītāja Tamāra Kablanova


Back to content | Back to main menu